Przekaż 1,5% podatku PIT

Rozliczając podatek PIT za 2022 rok możesz wskazać organizację pożytku publicznego, której przekażesz 1,5% podatku. To nic nie kosztuje! Urząd Skarbowy do wybranej fundacji prześle w Twoim imieniu część podatku, który już pobrał od Ciebie w ciągu całego roku. Wskazując fundację Ogólnopolski Operator Oświaty – KRS 00000 44866 – pomożesz nam sfinansować ważny i potrzebny projekt dla dzieci i rodziców, realizowany w naszym przedszkolu.

1,5% rozliczenie PIT 2023 za rok 2022KRS 00000 44866

Powiedzmy to wyraźnie! Logopeda w każdej szkole i przedszkolu


Prawie 30% dzieci boryka się z trudnościami natury logopedycznej. Problemy wyraźnie nasiliły się w czasie pandemii COVID-19. Izolacja często wymuszała rezygnację z rozpoczętej terapii, prowadziła do zaniedbania ćwiczeń, zanikania wcześniej osiągniętych efektów i pogłębiania się problemów. W wielu przypadkach mówimy o dzieciach, które straciły dwa lata diagnozowania i terapii.

Tymczasem zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Wczesna diagnoza, systematyczność i odpowiedni zakres ćwiczeń koordynowanych przez specjalistę, to klucz do osiągania pozytywnych i trwałych efektów.

Dlatego w przedszkolach i szkołach fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty wspieramy i rozwijamy zajęcia i terapię logopedyczną dla ponad 7500 dzieci. RÓWNIEŻ W NASZYM PRZEDSZKOLU. Możesz przekazać na ten cel 1,5% podatku podczas rozliczania PIT.

 


Jak rozliczyć PIT za 2022 rok? To proste!

W 2023 roku rozliczyć PIT i przekazać 1,5% podatku można na kilka sposobów:

1

Skorzystaj z profesjonalnej, bezpłatnej aplikacji PITax, która sama wszystko policzy, uzupełni właściwe pola, uwzględni ulgi, wyśle rozliczenie do Twojego Urzędu Skarbowego a Tobie prześle potwierdzenie rozliczenia PIT.

pobierz program


2

Rozlicz się online przez internet. Prosta w obsłudze, bezpieczna strona naszych partnerów poprowadzi Cię krok po kroku przez całe rozliczenie, podpowie gdzie co wpisać i na koniec wyśle rozliczenie do Urzędu Skarbowego, a do Ciebie potwierdzenie.

rozlicz się online


3

Zaloguj się na swoje konto podatnika w portalu Twój e-PIT Ministerstwa Finansów. Sprawdź czy wszystkie dane się zgadzają i czy automat prawidłowo naliczył Twoje ulgi. Sprawdź czy pole do przekazania 1,5% podatku jest wypełnione. Podaj tam nasz KRS: 00000 44866 i cel szczegółówy: Logopeda w każdej szkole i przedszkolu.

uzupełnij Twój e-PIT

4

Pobierz formularz PIT do wydrukowania

Wypełnij formularz na swoim komputerze, nawet bez dostępu do internetu. Uzupełnij aktywne pola w pliku PDF i wydrukuj. Możesz również wydrukować czysty formularz i wypełnić go ręcznie. Wypełniony formularz wyślij pocztą, listem poleconym, na adres swojego urzędu skarbowego. Potwierdzenie nadania na poczcie jest dowodem na złożenie rozliczenia.


Każde wsparcie ma znaczenie!

Twój 1,5% podatku PIT pozwoli na zrealizowanie programu, z którego na co dzień korzysta kilka tysięcy dzieci w Polsce. Także dzieci z naszego przedszkola!

Dziękujemy!